|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 3 Years |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency









Parameters
| Machine Model | LX20035LD |
| Power of Generator | 1000-15000W |
| Working Area | 20000*3500mm |
| X/Y-axis Positioning Accuracy | 0.03mm/m |
| X/Y-axis Repositioning Accuracy | 0.02mm/m |
| X/Y-axis Max.linkage Speed | 120m/min |
| Maximum acceleration | 1.5G |
| Laser Wave Length | 1064nm |
| Cutting Thickness | ≤30mm Carbon steel: ≤25mm Stainless steel ≤20mm aluminum; ≤14mm brass; |
| Specified Voltage And Frequency | 380V/50Hz |

Jinan Lingxiu Laser

Off-line Activity
Certification Display


FAQQ: Do you have CE document and other documents for customs clearance?
A: Yes, we have original. At first we will show you and And after shipment we will give you CE/Packing list/Commercial Invoice/Sales contract for customs clearance.