|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 3 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Power | 1.5KW |
| Cooling method | Air cooling |
| Weight | 550kg |
| Dimensions | 2250*1550*1350mm |
| Maximum running speed | 35M/min |
| Positioning accuracy | ±0.01mm |
| Repeat positioning accuracy | ±0.01mm |
| Distance from blade tip to ground(including feet) | 715mm |
| Bare height of table | 40mm |
| Z-axis travel | 100mm |
| Distance from nozzle rack tip | 40mm |
| Maximum acceleration | 0.3G |



Q: Do you have CE document and other documents for customs clearance?
A: Yes, we have original. At first we will show you and after shipment we will give you CE/Packing list/Commercial Invoice/Sales contract for customs clearance.
Q: Payment terms?
A:TT/West Union/Payple/LC/Cash and so on.
Q: I don't know how to use after i receive or i have problem during use, how to do?
A: We can provide team viewer/Whatsapp/Email/Phone/Skype with cam till all of your problems finished.We can also provide door service if you need.
Q: I don't know which one is suitable for me ?
A :Just tell us below information 1) Max work size:choose most suitable model. 2) Materials and cutting thickness:Power of laser generator. 3) Business industries:We sell a lot and give advice on this business line.