|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 3 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


The Segmented Rectangle Laser Tube Welded Bed
Pneumatic Chunk Clamping Design
Professional Clamp Design
Fractional Automatic Support Installation
| Model | LX122TX Fiber laser cutting machine |
| Laser Power | 1-20KW |
| Max Holding diameter | 20-220mm |
| Laser Wave Length | 1064nm |
| Maximum Idle Running Speed | 60m/min |
| Maximum acceleration | 1.2G |
| Position Accuracy | ±0.03mm/m |
| Repeat Positional Accuracy | ±0.05mm |
| Working life of fiber module | More than 100000 hours |
| Working Voltage | 380V/50Hz |
| Work Environment | 0-45°C,Moisture 45-85% |

Jinan Lingxiu Laser is established in July 2004 ,owns more than 500 square meters of researching and office space, more than 32000 square meters factory.All machines, passed the European Union CE authentication,American FDA certificate and are certified to ISO 9001. Products are sold to USA, Canada, Australia, Europe, South east Asia, Africa etc, more than 120 countries and areas, and supply OEM service for more than 30 manufactures.
Certification Display

Our Customers
Offline Activity
After-sale Service
FAQ