|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 3 Years |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
|
Model
|
LX612TNB
|
|
Pipe thickness
|
Depends on the power
|
| Total load capacity of the silo | 1200kg |
| Applicable Power | 1000W-6000W |
| Bed Style | Tube welded bed |
| Sectional area of silo | 0.28m² |
| Length of feeding | ≤6300mm |
| First feeding time | ≤15s |
| Back feeding time | ≤8s |
| <15mm pipe is recommended to manually swing the material. | |
About Jinan Lingxiu Laser Equipment Co., Ltd
Certification Display

Our Customers
Q: Do you have CE document and other documents for customs clearance?
A: Yes, we have CE. Provide you with a one-stop service.At first we will show you and after shipment we will give you CE/Packing list/Commercial Invoice/ Sales contract for customs clearance.